İlk kez mi buradasınız? Yardıma bak SSS!
x
Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda sitemiz ile ilgili temel bilgiler verilmiştir. Bu türden bir siteye yabancı iseniz, lütfen soru veya cevap göndermeden önce bunu okuyun. Cevabı göstermek veya gizlemek için herhangi bir soruyu tıklayın.
 • Sitede Ne Tür Sorular Sorabilir ve Cevaplar Yazabilirim?
 • Web sitemiz hemen her türden konulara hitap edecek kategori düzenine sahip olduğu için insanlara bilgi vermek amaçlı güncel ve özgün olacak şekilde aklınıza gelebilecek her konuda soru sorabilir ve mevcut sorulara uygun cevaplar yazabilirsiniz. Bu kategori yapısı ile insanların günlük hayatta ve birçok alanda arayıp ulaşmak isteyeceği, merak ettiği bilgileri yazarak ziyaretçilere sunabilirsiniz.
 • Siteye Soru veya Cevap Eklerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
 • Web sitemize soru sorarken ya da mevcut sorulara cevap eklerken nelere dikkat edeceğiniz konusunda sizlere yol gösterici olacağını düşündüğümüz, doğru ve düzgün içerik girme ip uçları hazırladık. Bu sayede içeriklerin standart eklenme düzeni de bozulmamış olacaktır.
 • Puan Sistemi ! Neye Ne Kadar Puan Alırsınız?
 • Yeni üye olmak: 100 puan
  Bir soru gönderme: 10 puan
  Sorunuz için seçtiğiniz en iyi cevap: 3 puan
  Sorunuzun her artı oyu: + 1 puan
  Sorunuzun her eksi oyu: – 1 puan
  Her cevaptaki artı oy: + 5 puan
  Her cevaptaki eksi oy: – 3 puan


  Bir cevap gönderme: 5 puan
  Cevabınızın en iyi cevap seçilmesi: 10 puan
  Cevabınızın her artı oyu: + 2 puan
  Cevabınızın her eksi oyu: – 2 puan
  Her sorudaki artı oy: + 20 puan
  Her sorudaki eksi oy: – 5 puan


  Soru için verdiğiniz artı oy: 1 puan
  Soru için verdiğiniz eksi oy: 1 puan
  Cevap için verdiğiniz artı oy: 1 puan
  Cevap için verdiğiniz eksi oy: 1 puan
 • Başlık ve İçerik
 • Bir soru metni oluştururken veya mevcut soruya cevap oluştururken yapılması gereken ilk şey başlık ve içeriğin yani soru ve soruya verilen cevabın birbirine uygun olmasıdır. Özellikle sorulara verilen cevap içeriklerinin alıntı ya da copy paste yani kopya içerik olmamasına dikkat edilmelidir. Eğer alıntı yapıldı ise de alıntı yapılan yerler makalenin altında kaynak site olarak mutlaka belirtilmelidir. İçerik metninde vurgulanacak yerleri zengin metin editörü yardımı ile düzenleyebilirsiniz.
 • Soru ve Cevap yazarken okurlara nasıl hitap etmeliyim?
 • Yazılarınızda okurlara hitap ederken mesafeli olmanız yerinde olacaktır. Sitemiz her yaştan ziyaretçi kitlesine sahip olduğundan, samimi hitapların (arkadaşlar, abiler, kankiler vb.) yerini doğru bulacağından emin olamayız. Samimiyet elbette güzel bir olgudur fakat internetten bilgi almak isteyen bir kişi için, gayri ciddi ve dikkate almaya değmez bir yazı düşüncesi oluşturabilir. Bu yüzden de yazılarınızda bu hususa özen göstermeniz yerinde bir davranış olacaktır.
 • Yazı Etiketleri, Anahtar kelime
 • Yazılarınızda soru içeriğiyle alakalı en az 3 etiket yani anahtar kelime girmeniz gerekmektedir. Bu kısım boş bırakılabilir, sonrasında site editörlerimiz yazınızdaki eksik etiketleri inceleyerek ekleyebilirler fakat yine de siz mümkün olduğu kadar yazılarınıza etiket eklemeye özen gösteriniz. Yazıyla alakalı etiketlerin girilmesi, yazınızın Google''de ve diğer arama motorlarında bulunmasını kolaylaştıracağı için yazılarınızın kısa sürede daha geniş kitlelere ulaşmanızı ve daha popüler olmasını kolaylaştıracaktır.
 • Konuyla alakalı resim eklemek (isteğe bağlı)
 • Sorulara verilen cevap metinlerine resimli anlatım eklemek adına resim ekle bölümünden resim ekleyerek yazıların yanında resim gösterilmesi, içeriği görsellerle zenginleştirmek adına yerinde bir uygulama olacaktır.
 • Yazdığım yazılar kesin yayınlanır mı ya da ne zaman yayınlanır?
 • Yazılar, sitenin genel içerik kalitesine göre editörlerce incelenip değerlendirilerek uygun görüldüğü takdirde kısa zamanda yayına alınır. Bu hususta yazının güncelliği ve özgünlüğü önemli bir kriterdir.
 • Yazılarda kaynak belirtmek zorunda mıyım?
 • Kaynak belirtmek zorunda değilsiniz. Fakat yazınızı hazırlarken faydalandığınız (web site, ansiklopedi vs) kaynakları belirtmeniz emeğe saygı hususunda hem yerinde bir davranış olacak hem de okuyucuların gözünde size ve sitemize artı puan olarak yansıtılacaktır.

  Eksik bir şey varsa, lütfen İletişim Formu.
  Hoş geldiniz, Biseysorcam.NET sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

  BANLANMAMAK İÇİN: BURAYA TIKLA

  dualar hadisler

  4,635 soru

  7,396 cevap

  278 yorum

  298 üye

  ...